Přeskočit na obsah

O nás

Jak to všechno vzniklo?

Setkali se dva milovníci cyklistiky a bylo jasno.
S nápadem uspořádat gravel závod přišel Pavel Černý, který se věnuje manažerské činnosti v oblasti sportu, zejména cyklistiky a tenisu několik let. V roce 2018 spolupořádal MČR a SR v silniční cyklistice. Sedlal horské a silniční kolo, ale s příchodem gravelu ho jeho možnosti okouzlili natolik, že se zrodil nápad, jak spojit koníček a milovaný sport.

Na podzim roku 2022 Pavel oslovil Jakuba Kratochvílu, s nápadem uspořádat v obci Sudoměřice akci, která by zpropagovala tento cyklistický styl a zdejší kraj, který je ideální svým terénem právě pro putování na gravelu mezi místními vinohrady, vinnými sklepy, nebo podél Baťova kanálu.

Jakub se v mládí věnoval závodně cyklistice a po ukončení aktivní kariéry nabral zkušenosti z pořádní závodu, kde vystupoval v různých rolí od sekretáře, manažera až po ředitele závodu. např. MČR 2016, nebo několika Českých pohárů v silniční cyklistice v Kyjově. V posledních letech ho můžeme vidět také ve sboru rozhodčích na cyklistických závodech.

Oba se shodli na tom, že v regionu podobná akce chybí a celkově je ještě tato cyklistická disciplína v plenkách. Začal se rodit nápad, jak vybudovat závod s tradicí, který by přinesl zážitky účastníkům divákům a časem by zdejší krásy regionu ukázal i širokému světu.

Pořadatel:
PCH Ixperience s.r.o.

Pavel Černý
EMAIL: gravel-sudomir@email.cz
MOB: 606 420 101

Jakub Kratochvíla
EMAIL: info@gravel-sudomir.cz
MOB: 606 60 90 36